czwartek, 14 listopada 2013

"Czytamy wszędzie"

   Otrzymałyśmy  informacyjne i promocyjne materiały ogólnopolskiej akcji społecznej "Czytamy wszędzie" - prowadzonej przez Fundację Nowoczesna Polska. Akcja zachęca do czytania książek nie tylko w formie tradycyjnej, ale także w innych - bardziej nowoczesnych.


  
   Akcja bardzo ciekawa, ale zastanawiam się ile kosztowała i jakie wymierne efekty przyniesie. Gdyby tak... przeznaczyć po 1000 złotych dla każdej biblioteki szkolnej, to widok nowych książek na bibliotecznych regałach też zachęcałby do czytania.

   Obserwujemy już od dawna, że uczniowie coraz częściej korzystają z książek w innych formach - np. audio i e-book'ów. W naszej bibliotece posiadamy całkiem spory zbiór tzw. książek mówionych - ponad 50 tytułów. Są to głównie lektury, bo tak założyłyśmy podejmując decyzję o rozpoczęciu gromadzenia wydawnictw tego typu. Te inne to otrzymane w darze lub stanowiące dodatki do gazet i książek. Kierując się potrzebami informacyjnymi naszym czytelników polecamy także zasoby różnych bibliotek cyfrowych, w tym biblioteki "Wolne Lektury".  

   To oczywiste, że idea akcji "Czytamy wszędzie" jest nam bardzo bliska i z nadzieją na rychły wzrost czytelnictwa w Polsce będziemy ją propagować.

 Najważniejsze to, żeby młodzi ludzie w ogóle czytali!

 A.F-K

Brak komentarzy: